Літературна премія імені Джозефа Конрада

 

Літературна премія імені Джозефа Конрада заснована у 2007 році Польським Інститутом у Києві й присуджується українському письменнику за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність змісту.


Премія присуджується українському письменнику (вік — до 40 років), незалежно від місця його проживання.


Лауреати: Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011), Таня Малярчук (2013), Софія Андрухович (2015), Катерина Калитко (2017)


Мета нагороди:
вшанувати постать Джозефа Конрада, зокрема:


а) нагадати про видатного письменника і наголосити, що його постать є символом пан’європейської, польсько-українсько-британської культурної спадщини;
б) привернути увагу українських еліт до українського коріння поляків, котрі здобули світове визнання;
г) підкреслити роль Польщі як країни, що високо цінує творчі досягнення сучасних українських письменників у контексті спільної польсько-української культурної спадщини.

В Україні народилося багато поляків, творчість яких увійшла до світової культурної скарбниці (зокрема, Джозеф Конрад — письменник, Казимир Малевич — художник, Вацлав Ніжинський — танцюрист, Кароль Шимановський — композитор). Більшість цих видатних митців не асоціюється безпосередньо ані з Польщею, ані з Україною. Створення цієї премії — це можливість пригадати внесок поляків, які водночас є синами та доньками української землі, у формування світової культурної спадщини. Польський Інститут у Києві заснував премію Джозефа Конрада (2007 р.) та премію Казимира Малевича (2008 р.).

Нагороди для лауреата премії:


Грошова винагорода у розмірі 3 тисяч євро а також піврічна стипендія у Польщі на умовах програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Gaude Polonia.

Кандидатури на присудження премії можуть висувати українські та іноземні культурні інституції, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання та приватні особи. 


Лауреата визначає польсько-українське журі.РЕГЛАМЕНТ >>

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля