Новини02 травень 2020

День Прапора Республіки Польща

 

Цього дня, 2 травня, поляки згадують історію біло-червоних національних кольорів та з гордістю демонструють прапори на вулицях.
Польські національні барви, одні з небагатьох у світі, мають геральдичне походження. Вони ведуть свою історію від герба Польського Королівства і герба Великого Князівства Литовського. У символіці польського прапора білий колір походить від білого Орла, який є гербом Польщі, і білої "Погоні" – лицаря верхи на коні  –  герба Литви. Обидва ці герби містяться на червоних гербових щитах. На прапорі білий колір – вгорі, а червоний – внизу, оскільки у польській геральдиці колір герба важливіший за барву тла.


Білий і червоний кольори уперше були визнані національними 3 травня 1792 року, у першу річницю ухвалення Конституції 3 травня. Формально вони були прийняті як кольори польської держави сеймом Польського Королівства у 1831 році, під час Листопадового повстання. Стандарт польського прапора затверджено після відновення незалежності Польщі Законодавчим Сеймом 1 серпня 1919 року.


День прапора Республіки Польща святкують із 2004 року.


Прес-служба

Міністерства закордонних справ


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля