Новини02 травень 2020

День Полонії та поляків за кордоном

 

Запроваджений з 2002 року День Полонії та поляків за кордоном – це державне свято, встановлене Сеймом Республіки Польща. Воно вшановує мільйони людей, які живуть поза межами нашої країни, які століттями боролися за польську незалежність, підтримували Польщу в найтяжчі моменти історії та активно виявляли свою відданість Батьківщині.


За даними Міністерства закордонних справ, кількість польок і поляків, а також осіб польського походження, які постійно мешкають за кордоном, становить наразі близько 20 мільйонів осіб. Завдяки їм, польську присутність, символи і традиції можна зустріти навіть у найвіддаленіших місцях світу.


Саме ця група багато років є одним з найважливіших адресатів польської закордонної політики. Міністр Яцек Чапутович у своєму зверненні 2019 року згадував, між іншим, про шанс на активне просування польських інтересів, що його дає присутність численної польської спільноти поза межами країни. Він зазначив: «полонійна політика, щоб приносити бажані плоди, має здійснюватися не лише для Полонії, але насамперед за її участю».


Сьогоднішня Полонія і поляки за кордоном – це і нащадки емігрантів ХІХ століття та біженців воєнних часів, і нові покоління давніх польських громадян, які залишилися на Сході, колишні дисиденти з родинами та заробітчани. Незалежно від обставин, за яких вони опинилися поза межами країни, ці люди зберегли пам’ять про Польщу, культивуючи її традиції та підтримуючи у важкі часи.


У цей особливий день польська держава має нагоду висловити свою вдячність польській спільноті в усьому світі за її вірність і відданість Батьківщині, а також подякувати за невтомну працю задля спільного добра.


З нагоди сьогоднішнього свята запрошуємо переглянути привітання Полонії та полякам за кордоном Міністра закордонних справ Республіки Польща Яцека Чапутовича.


Прес-служба

Міністерства закордонних справ

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля