Новини20 травень 2020

До 100-річчя народження Івана Павла ІІ: у Львові відкрили виставку «Кароль Войтила. Народження»

 

18 травня, з нагоди 100-річчя від дня народження Кароля Войтили, Івана Павла ІІ у Львові відкрили виставку «Кароль Войтила. Народження» організована Центром Думки Івана Павла ІІ за участі Генерального консульства РП у Львові та Польського Інституту в Києві. Виставку презентували Генеральний консул РП у Львові Еліза Дзвонкєвіч, Архієпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький (Львівська Архідієцезія РКЦ), голова Львівська обласна державна адміністрація Максим Козицький та міський голова Львова Андрій Садовий.


Виставка відсилає нас в подорож по переломних моментах життя Івана Павла ІІ. Глядач є свідком народження маленького Льолька; знайомиться з дорослим Каролем підчас навчання у ВУЗі, окупації та фізичної роботи у фабриці Сольве; з близька стежить за його священицьким покликанням, єпископством та святкуванням тисячоліття хрещення Польщі; відправляється на сплав на каяках з єпископом Войтилою та молоддю. Переходячи до чергових секцій виставки глядач вітає нового папу на балконі базиліки святого Петра, спостерігає за його діяльністю в часи понтифікату, перебуває з ним підчас хвороби та в останні хвилини життя. Згадується також його апостольська подорож на Україну в 2001 році.


Виставка призначена для широкого загалу – тих з нас, які пам’ятають Івана Павла ІІ, а також народжених вже після його смерті. Експозиція представляє найбільш важливі моменти з життя Кароля Войтили, його «народження» розуміється не тільки як появу на світ, але також як підготовку до виконування нових життєвих та соціальних ролей: студента, робітника, священника, науковця та папи. Понтифікат Івана Павла ІІ представлений як з особистої перспективи, так і в контексті його впливу на сьогодення не тільки Костелу, але також Польщі та всього світу. Метою виставки є нагадати про людину, яка вплинула на хід історії, показати середовище з якого вийшов Івана Павло ІІ, показати багатство його життя, особистості та думки.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля