Новини22 вересень 2010

Лекція Войтека З'ємільського

 

Фундація Центр Сучасного Мистецтва в рамках програми "Зовнішні зв'язки"

та проект приватної резиденції "Розширена Історія Музичів" представляють лекцію Войтека З'ємільські (Польща)

НЕЗАВЕРШЕНА СПРАВА

 

22 вересня, середа, 19:00
у Фундації Центр Сучасного Мистецтва
(вул. Щекавицька 34, підвал)

 

Перша порада, яку я отримав від знаного митця, була такою: не показуй свою роботу, якщо вона ще не була виставлена. Ідея ось у чому: робота має цінність лише в системі. Цінність має бути встановлена перш ніж вона буде перевірена глядацьким поглядом. Треба мати весь набір, перш ніж показувати його.

Отже, те, що я пропоную, цілком протилежне. Я хочу поговорити про проекти, над якими я ще працюю і які ще не були показані, або які були показані в іншій версії, або які я не маю наміру демонструвати.

Кілька з цих проектів про намагання зрозуміти щось з обмеженої інформації, яку ми дістаємо. Тому що іноді менше інформації означає краще розуміння. Чи краще почування. Показуючи, якою незавершеною може бути завершена справа, відкриває нові двері, може зруйнувати закляття мистецтва як продукту.

 

Головний прикладом в моїй лекції, і найбільш важливим для мене зараз, буде лекція-перформанс під назвою «Мале оповідання», про мого дідуся, його співпрацю з польськими секретними службами під час комуністичної доби, про мою пам'яь і сучасне мистецтво. Запрошення до закордонного театру змусило мене переглянути текст, спробувати віднайти в ньому незавершене, у що треба проникнути глибше, щоб мати краще розуміння чи краще почування. Я використовую свою резиденцію в проекті «Розширеної Історії Музичів» для роботи над цим текстом.

Войтек З'ємільські - третій резидент проекту приватної резиденції - "Розширена Історія Музичів".

 

Розширена Історія Музичів/ Expanded Muzychi History - довгостроковий проект художниці Алевтини Кахідзе, метою якого є поширення історії села Музичів. В рамках цього проекту протягом двох місяців кожного року в персональній майстерні художниці в Музичах під Києвом буде відбуватися програма міжнародних резиденцій. У своїй концепції Кахідзе пише: "Я не буду просити запрошених художників, теоретиків, кураторів, робити дослідження чи влаштовувати виставки в Музичах чи про Музичі. Я буду запрошувати їх просто бути тут, бути собою, бути в Музичах, тим самим поширюючи історію цього маленького місця". Впродовж проекту запланована книга «Розширена Історія Музичів», куди увійдуть біографії та інформація про всіх учасників цього проекту з перекладом на українську, напевно, саме так, загальна метафора цього проекту може бути «прочитана» мешканцями Музичів.

 

Програма "Зовнішні зв'язки" Фундації ЦСМ - це постійний діалог з європейськими митцями й культурними активістами. Це програма відкритих лекцій і дискусій, спрямованих на розширення українського культурного контексту. Завдяки "Зовнішнім зв'язкам" ЦСМу та його партнерів відбулися дискусії, зокрема, із Йоанною Варшею (Польща), Катажиною Козирою (Польща), Дмітрієм Ґутовим (Росія), Зораном Пантелічем (Сербія), Владіміром Усом (Молдова) і Наташею Бодрозіч (Сербія) - проект INTERVENTIONS3, Зоф'єю Махніцькою (Польща), Міхаєлем Блюмом (Австрія), Аллою Вайсбанд (Білорусь), Романом Петруняком (США), Романою Шмаліш (Німеччина) та іншими.

Вхід - вільний. Лекція йтиме англійською мовою.

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля