Слідами історичної спадщини




30 січня

Санктуарій Матері Божої у Більшівцях

 

Період будівництва: 17181728

Засновник: Мечник підляський Ян Ґалецький

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Кармелітський монастир уфундував в 1623 році Марцін Казановський, коронний гетьман польний, який був похований у крипті костелу. У 1624 році чудотворний образ Божої Матері був перенесений до новозбудованого храму. Після знищення костелу в 70-х роках 18 століття кармеліти покинули Більшівці. Новий костел був споруджений в 17181728 рр. з коштів Яна Галецького, мічника підляського. В 1767-77 рр. реконструйовано інтер'єр, зведено фасад. У 1777 році відбулася церемонія коронації чудотворного образу Божої Матері. Під час першої світової війни храм був пошкоджений, відбудований в 1920 і 1931 рр. Костел був закритий близько 1947 р., перетворений на зерносховище, монастир використовувався як свинарник. У 1990 році парафія відновила храм і почала його реконструкцію. З 2000 року францискани піклуються про святиню. Починаючи з 2006 року Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща здійснює ремонтні роботи. У 2006 році польські археологи знайшли останки гетьмана Казановського.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь. 

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018».

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля