Слідами історичної спадщини
13 лютого

Львів – палац Бєльських

 

Період будівництва: 1737, 1758 перебудовано за проектом П'єра Ріко де Тіррегайла, 20і роки 19 ст перебудови в класицистичному стилі за проектом архітектора Фридерика Баумана

Засновник: Доктор медицини Карло Ґарані, Бєльські, Потоцькі, Бесядецькі

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Палац, розташований на Галицькій площі, 10. Він був побудований в 1737 році для міського радника Карла Грані. У 1758 р. П'єр Ріко де Тіррегайл розробив проект з перебудови палацу, який на той час належав Антонію Бєльському; подальші реконструкції відбулися в 1780 році (П'єр Дені Гібо), у 20-х роках 19 століття (фасади та інтер'єри отримали класицистичні форми, за проектом Фридерика Баумана), в 1885 році (часткове відновлення барокових форм, проект Яна Шульца), і в 1933-34 роках (Ян Багенський). У 19 столітті палацом володіли Потоцькі, Коморовські і Бєсядецькі; від 1888 року будівля належить до міста. Після Другої світової війни в ньому розміщувалася районна бібліотека, а з 2002 року він використовується Львівським університетом.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь. 

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018».

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля