І Світовий Конгрес дослідників польського театру

 

І Світовий Конгрес дослідників польського театру і ІІ Загальнопольський з’їзд польського товариства театральних досліджень відбуваються у рамках відзначення ювілею – 250-річчя публічного театру в Польщі. Співорганізаторами конгресу і з’їзду є Театральний Інститут ім. З.Рашевського у Варшаві, Міністерство закордонних справ, Польське товариство театральних досліджень і Польський театр ім. Г.Конечки в Бидгощі.


Конгрес відбудеться 21-23 вересня 2015 року у Бидгощі і передуватиме Фестивалю прапрем’єр. Участь у конгресі для іноземних гостей буде поєднуватися з переглядом презентаціяй найновіших досягнень польського театру і перформативних мистецтв, Фестивалем Прем’єр та конференцією, присвяченою новій формі інституту театру.


Провідним гаслом Конгресу і З’їзду обрано питання: «Де перебуває театр?», - пошук відповіді на нього буде відбуватися у трьох аспектах:

  • перетворення художньої форми сценічного мистецтва, пов’язані з розвитком альтернативних форм драматургії, залучення до вистав художніх стратегій інших галузей мистецтва (танець, пластичні види мистецтва, перформативне мистецтво, у широкому розумінні), а також використання театру як форми і знаряддя суспільного активізму та розвитку громадянського суспільства;
  • зміни інституційних й організаційних рамок театральної діяльності;
  • місце польського театру у світі, його вплив на світовий театр і сприйняття на міжнародній арені у перспективі сьогодення і минулого.

Конгрес і З’їзд зосередяться на найсучасніших явищах, шукатимуть мову, за допомогою якої можна буде їх краще зрозуміти й ефективніше донести до аудиторії.


Для участі у І Конгресі польських дослідників театру буде персонально запрошено видатних дослідників польського театру зі всього світу, а також людей, зацікавлених поглибленням своїх знань про польський театр. Також міжнародній спільноті дослідників театру буде оголошено відкрите запрошення до участі в ньому.


З’їзд Польського товариства театральних досліджень буде організований на засадах, прийнятих правлінням цього товариства.


Робота з’їзду буде відбуватися в секційному форматі, кількість секцій буде залежати від заявок. Під час Конгресу та З’їзду також відбудеться засідання, присвячене перспективам розвитку співпраці дослідників польського театру з Польщі та з-за кордону.


Організатори створять Організаційний комітет конгресу.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля